Osteopatija: ko dar nežinojote apie šią medicinos sritį?
Osteopatija – tai savarankiška medicinos kryptis, atsiradusi Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 130 metų. Jos atradėjas – JAV chirurgas A.T. Stilas. Osteopatiją galima apibūdinti, kaip diagnostikos ir gydymo būdą, kai manipuliacijų instrumentas yra geros ir jautrios gydytojo rankos. Kitaip tariant, tai vienas iš veiksmingų nemedikamentinių požiūrių į daugelio ligų gydymą: nervų sistemos ligas, raumenų ir kaulų sistemos sutrikimus, vidaus organų susirgimus.
Tai nėra manualinė terapija
Osteopatija tiek viešajame gyvenime, tiek medicinoje vis dar yra mažai žinoma sritis, todėl dažnai siejama su manualine stuburo terapija ar „kaulų laužymu“. Visgi, osteopatija yra savarankiška medicinos sritis, neturinti tiesioginės įtakos stuburo ir sąnarių gydymui.
Osteopatijoje taikomi metodai atliekami remiantis tik fiziologiniu audinių jutimu, todėl yra susiję su švelniu poveikiu. Osteopato gydymas skirtas padėti ,,pabusti“ organizmo vidinėms gydomosioms pajėgoms ir rezervams.
Kaip dirba osteopatas?
Osteopato rankos, lyg jautrus prietaisas, sugeba pajausti pokyčius „sergančioje“ organizmo sistemoje, rasti ligos priežastį ir ją pašalinti. Osteopatas žvelgia į žmogaus kūną kaip į vieną visumą.
Osteopatija, kineziterapija, reabilitacija ir alopatija – vienas kitą papildantys požiūriai į gebėjimą pašalinti pagrindinę ligos priežastį. Be to, osteopatija yra veiksminga net ir subklinikinių apraiškų etape.
Pagrindinės osteopatijos kryptys
1. Kraniosakralinė osteopatija. Ji susijusi su kaukolės kaulų mobilumu (PDM), su smegenų skysčio cirkuliacija ir kietojo smegenų dangalo disfunkcija. Ši osteopatijos kryptis padeda gydyti:
- galvos traumų pasekmes;
- migreną;
- generinių sužalojimų pasekmes;
- neuroinfekcijos pasekmes;
- didėjančio intrakranialinio slėgio sindromą;
- venų nutekėjimo sutrikimus;
- galvos skausmą;
- dubens kaulų, kryžkaulio disfunkcijas;
- aneurizmą;
- kalbos ir psichomotorinės raidos sutrikimus, kt.
2. Struktūrinė osteopatija. Ši kryptis apima raumenų ir kaulų, sąnarių, stuburo diagnostiką ir gydymą. Ji artima manualinei terapijai, tačiau osteopatija pirmiausia yra diagnostinis apžiūrėjimas, švelnūs gydymo metodai, o ne stiprus stuburo manipuliavimas. Struktūrinė osteopatija gydo:
- nugaros skausmus;
- sąnarių skausmus;
- skoliozę;
- gimdymo traumas;
- laikysenos sutrikimus;
- osteochondrozę;
- pooperacines prooblemas,
- radikulitą;
- raumenų problemas;
- sąkandžio problemas;
- traumines disfunkcijas ir kt.
Žmogaus kūnas prisimena kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Patyręs osteopatas, jautriomis rankomis tyrinėdamas paciento kūną, gali gauti informacijos apie ligos priežastį.
Specialistas, taikantis palpacijos metodus, turi išmokti šimtus įvairių diagnozių, kelis tūkstančius terapinių metodų, o „rankų jautrinimo“ procesas yra tiesiog begalinis. Visgi, jis, kaip ir gydytojas, pirmiausia siekia nustatyti paciento ligos priežastį. Svarbu pažymėti, kad labai dažnai ši priežastis yra toli nuo skausmo pasireiškimo vietos!
3. Visceralinė osteopatija. Ši osteopatijos kryptis padeda išspręsti vidaus organų veiklos sutrikimus, ypač tais atvejais, kai klasikinis gydymas negelbsti arba net ir ilgai takomas nenuoda norimų rezultatų.
Visceralinė osteopatija gydo:
- prostatos disfunkciją;
- tulžies diskineziją;
- lėtinį cholecistitą;
- diafragminę išvaržą;
- kai kurias moterų nevaisingumo formas;
- įvairias ligas, intervencijos pasekmes ir kt.
„Manualinės terapijos klinikoje“ konsultuoja sertifikuotas osteopatas-kineziterapeutas Deividas Petkus. Specialistas priima tiek vaikus (net naujagimius), tiek suaugusiuosius.
Klinikoje dirbantis personalas nuolat tobulina žinias tarptautiniuose seminaruose, kuriuose paskaitas skaito tokie garsūs specialistai kaip Paullete, Kunzler, Shafer, Maškova ir kiti.
Džiaugiamės galėdami Jums padėti ir laukiame visų, kuriems reikia kvalifikuotos pagalbos!
Turite klausimų?
Kreipkitės: 8-673-36442
New Paragraph

